Konkurs wiedzy o II Rzeczypospolitej

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ramach projektu "niepodległa" 31 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbył się konkurs wiedzy o II Rzeczypospolitej związany tematycznie z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie mieli bardzo dobrą okazję wykazać się znajomością wydarzeń historycznych, ważnych postaci, a także osiągnięciami państwa polskiego z tego okresu.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły z klas: 3 b LO, 2 b LO 1 b T, 1 d T oraz IV d T. Wszyscy zgłosili się ze swoimi smartfonami ponieważ taki był regulamin. Konkurs został przygotowany w aplikacji Kahoot, co bardzo odpowiadało naszym młodym uczestnikom. Atmosfera była napięta , wyczuwało się ducha rywalizacji. Niestety tego napięcia nie wytrzymał nasz szkolny Internet i w pewnym momencie nasi uczniowie musieli wrócić do tradycyjnej formy czyli kartka i długopis. Złośliwość rzeczy martwych okazała się dla nas bardziej dotkliwa w związku z tym, 6 listopada 2018 r. odbyła się druga część konkursu.

Ostatecznie zwycięzcami zostali:

I miejsce zajął Mateusz Wereski z kl. 3 b LO , który na 30 punktów zdobył 29, II miejsce należało do Aleksandry Bęc z kl. I b T, III do Jakuba Stefanka z kl. 2 b LO.

Nagrody zostały sfinansowane przez MEN z funduszy projektu "niepodległa". Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli : A. Kaźmierak , M. Kwiatkowską , E. Stępień , W.Szachniewicz i M. Brodackiego.

FOTOGALERIA

Opracowanie: W. Szachniewicz