Akcja honorowego krwiodawstwa w ZS nr 3.

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

„Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata” (Jan Paweł II z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy w 2004 roku)

Dnia 15.10.2018 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 odbywał się mobilny pobór krwi obsługiwany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, oraz Terenowy Odział w Kraśniku. Zgłosiło się 44 chętnych, niestety nie wszyscy spełniali kryteria. Ostatecznie krew oddało 29 uczniów. Ogólna suma krwi oddanej wyniosła 13.5 litra.

Celem głównym tej szlachetnej imprezy jest propagowanie idei krwiodawstwa oraz zachęcanie uczniów naszej szkoły do jej udziału, jak również promowanie szkoły w mieście. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przełamali strach przez igłą i zdecydowali się oddać krew, jednocześnie już dzisiaj zapraszamy wszystkich tych, którzy z rożnych przyczyn nie oddali krwi na kolejną taką akcje. To właśnie m.in. dzięki takiej postawie, możemy ratować zdrowie i życie chorym z naszego regionu, którzy zdani są wyłącznie na ofiarność drugiej osoby.

Bliższe informacje jak zostać honorowym dawcą krwi znajdują się w aktualnościach wrześniowych na stronie naszej szkoły .

FOTOGALERIA

Opracował: Jerzy Dzikowski