I Powiatowy Konkurs „Czytamy Noblistów” podsumowany.

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwsza edycja powiatowego konkursu czytelniczego była skierowana do wszystkich chętnych uczniów ze szkół powiatowych. W pierwszym etapie musieli oni rozwiązać test sprawdzający wiedzę na temat biografii autora powieści „Nie opuszczaj mnie” - Kazuo Ishiguro oraz treści książki, jak również wykazali się umiejętnością odczytania języka filmu.

Do drugiego etapu konkursu zostali zaproszeni uczniowie, którzy otrzymali 30 lub więcej punktów za test. Tym razem uczestnicy musieli napisać pracę, w której wypowiedzą się na temat książki i/lub filmu w reżyserii Marka Romanka. Jury konkursowe przyznało trzy główne nagrody oraz wyróżnienie. Uroczyste podsumowanie konkursu czytelniczego odbyło się 25 maja 2018 roku w sali konferencyjnej ZS nr 3. Nagrody wręczyli: pan Zbigniew Leziak, kierownik w Wydziale Edukacji i Sportu oraz Krzysztof Ślusarz, wicedyrektor w ZS nr 3.

Oto lista laureatów:

1. I. miejsce: Tomasz Dyguś- ZS nr 2; opiekun: pani Elżbieta Koper,

2. II. miejsce: Aleksandra Maj – ZS nr 2; opiekun: pani Iwona Różyńska,

3. III. miejsce: Jakub Kośniewski – ZS nr 2; opiekun: pani Elżbieta Koper,

4. wyróżnienie: Paulina Chruściel – ZS nr 3; opiekun: pani Izabela Mazur.

Zarówno laureaci konkursu, jak i uczestnicy II. etapu otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

FOTOGALERIA

Opracowanie: Elżbieta Stępień, zdjęcia: Anna Wybraniec