Podsumowanie XII edycji międzyszkolnego konkursu zawodowego ,,ROK PRZED DYPLOMEM,,

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

29 maja 2018 roku o godz.1000 w gmachu Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 38A w auli 201 odbyła się konferencja podsumowująca XII edycję międzyszkolnego konkursu zawodowego "Rok przed dyplomem".

Organizatorami i honorowymi patronami konkursu byli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublina, Lubelski Kurator Oświaty, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie oraz doradcy przedmiotów zawodowych miasta Lublin.

Do bieżącej edycji konkursu zgłoszono 267 laureatów etapów szkolnych w 23 kwalifikacjach i 22 zawodach z 29 szkół województwa lubelskiego np. z Biłgoraja, Lublina, Lubartowa, Łęcznej, Puław, Kazimierza Dolnego, Łukowa, Białej Podlaski, Zamościa i wielu innych miejscowości. Zespół Szkół Nr 3 w Kraśniku był reprezentowany przez uczniów klasy IIId Technikum Mechanicznego: Rafała Palucha, Mateusza Redwana oraz Karola Kanię. Nasza szkoła jest jedną z niewielu placówek oświatowych, która od początku konkursu bierze udział we wszystkich edycjach wystawiając ekipy w różnych kwalifikacjach zawodowych. W tym roku w kwalifikacji M.19 operator obrabiarek skrawających wyróżnienie zdobył uczeń naszej szkoły Rafał Paluch.

Dotychczasowy dorobek Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku w dwunastu edycjach konkursu jest następujący:

• I miejsce - 3 razy;

• II miejsce - 2 razy;

• III miejsce - 1 raz;

• wyróżnienie 7 razy.

Wyróżnionemu Rafałowi Paluchowi oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczniów był mgr inż. Krzysztof Czubiński.

FOTOGALERIA

(Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Czubiński)