NOWE WARSZTATY

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W poniedziałek 21 maja na terenie Zespole Szkół nr 3 nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą i symboliczne wbicie łopaty na placu budowy nowych Warsztatów Szkolnych. Budynek hali warsztatowej ma zostać wzniesiony do końca września tego roku. Umowę z wykonawcą podpisali starosta Andrzej Maj, wicestarosta Mariusz Socha, dyrektor szkoły Aneta Jabłońska-Ośka oraz Dariusz Rachwał - przedstawiciel wykonawcy wybranego w przetargu. A do stołu, na którym była ona podpisywana, dostarczył ją robot skonstruowany przez wspomnianych przez starostę młodych robotyków ze Spice Gears.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, inwestycja ma być realizowana w dość szybkim tempie. W ciągu 4 miesięcy budynek hali warsztatów ma być gotowy. Prace wykończeniowe i wyposażenie warsztatów w sprzęt do nauki zawodów potrwają do czerwca 2019 r.

Przypomnijmy, że nowe warsztaty będą miały powierzchnię 1700 m kw. Znajdzie się tutaj 18 pracowni. 3 z nich, pracownie elektryczne o różnych specjalnościach, zostaną ulokowane w istniejącym budynku szkoły.

W nowoczesnych warsztatach kształceni będą uczniowie w siedmiu zawodach: technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik hotelarstwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechatronik.

Inwestycja pochłonie 6,6 mln zł. Powiat Kraśnicki pozyskał na nią unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości 3 mln zł.

FOTOGALERIA

(źródło: krasnik24.pl), zdjęcia: Anna Wybraniec