Lekcje z ZUS

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 25-26.03.2021 r. uczniowie klasy 2b i 2c III LO uczestniczyli w zajęciach on-line w ramach projektu „Lekcje z ZUS". Jest to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich. Powstał on z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W tym roku lekcje odbyły się w formie on-line. Prowadził je pan Krzysztof Piskorz, który jest koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji, pracownikiem oddziału ZUS w Lublinie. Podczas spotkania pan Krzysztof w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił najważniejsze zagadnienia związane z ZUS.

Dzięki udziałowi w lekcjach uczniowie dowiedzieli się, czym jest ZUS, jak funkcjonuje oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych, co niewątpliwie przyda się im w dorosłym życiu.

FOTOGALERIA

Opracowała: Monika Dziurda