NARODOWE CZYTANIE „BALLADYNY” JULIUSZA SŁOWACKIEGO W „TRÓJCE”!

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wrześniowe Narodowe Czytanie Literatury to akcja ogólnopolska, ale też nasza „trójkowa” tradycja. Podejmujemy wyzwanie od pierwszej edycji i w tym roku też inaczej być nie może, zwłaszcza że tym razem czytamy dramat Juliusza Słowackiego!

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy i uczczenia naszego patrona pięknym czytaniem dramatu o zbrodni, której powodem był… dzban malin! A co Wy zrobicie dla koszyka słodkich owoców … i dobrej oceny z polskiego ;) ? Mamy kilka „koronawirusowych” propozycji, bo „czytania” w holu szkoły, jak w ubiegłych latach, tym razem nie będzie. Oto one:
Obdarzonych aktorskimi zdolnościami, piękną dykcją i mocnym głosem zachęcamy do przeczytania wybranej sceny, którą nagrywamy i przesyłamy na facebookową stronę szkoły ( w załączniku znajdziecie proponowane przez nas sceny).
Wyposażonym przez naturę w lekką rękę i talent plastyczny proponujemy charakteryzację do roli Balladyny ( wykonujemy makijaż – na sobie lub na koleżance, robimy zdjęcie, wysyłamy – i gotowe!)
Plakat to stały punkt naszych czytań - może znajdą się chętni? Wystarczy przynieść efekt swoich starań swojej polonistce albo sfotografować i też wrzucić na stronę szkoły na Facebooku.
Zainteresowani fotografią i posiadający zdolność przekonywania do szalonych projektów mogą sfotografować zaaranżowaną z kolegami scenę dramatu (oczywiście w postaci „żywego obrazu”) i wysłać.
A jeśli narodzi się jeszcze jakiś pomysł – projekt scenografii ? kostium dla Goplany? – chętnie zobaczymy efekt!
Zapraszamy do zabawy. Termin do 18 września!