Wyniki konkursu Milion na bank

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W lutym 51 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie Milion na Bank, którego celem jest wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej, kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów, umiejętności inwestowania oraz zarządzania finansami osobistymi.

Konkurs ten był organizowany przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! Uczestnicy konkursu Milion na Bank brali udział w internetowej grze inwestycyjnej „Pierwszy milion“. Gra była symulacją inwestowania, a celem było zgromadzenie wirtualnego kapitału w wysokości co najmniej 1000.000 zł w jak najmniejszej liczbie tur. Do decyzji uczestnika konkursu pozostawał wybór produktów finansowych, z których korzystał podczas gry.

Wśród 51 uczestników gry z naszej szkoły najlepsi w podejmowaniu trafnych decyzji inwestycyjnych okazali się uczniowie, którzy zgromadzili kapitał ponad 100.000 zł:

➢ Kamil Ufniarz – kl. 1aTg

➢ Mateusz Kloc – kl. 1bg

➢ Kamil Stępniak – kl. 2cT

➢ Mikołaj Gozdalski – kl. 2cT

➢ Sylwester Krowisz – kl. 2iT

➢ Maciej Kania – kl. 1jTg

Gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.

FOTOGALERIA

Opracowała: Monika Dziurda