Udział w konkursach Milion na bank i Score Hunter.

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły biorą udział w dwóch konkursach: Milion na bank i Score Hunter.

Milion na bank to konkurs edukacyjny, którego celem jest wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej, kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów, umiejętności inwestowania oraz zarządzania finansami osobistymi. Konkurs ten jest organizowany przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! Uczestnik konkursu Milion na Bank bierze udział w internetowej grze inwestycyjnej „Pierwszy milion“. Gra jest symulacją inwestowania. Celem jest zgromadzenie wirtualnego kapitału w wysokości co najmniej 1000.000,00 zł w jak najmniejszej liczbie tur. Do decyzji uczestnika konkursu pozostaje wybór produktów finansowych, z których skorzysta podczas gry.

Z kolei celem konkursu Score Hunter jest upowszechnianie wiedzy na temat budowania wiarygodności finansowej, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z produktów kredytowych oraz ochrony własnej tożsamości. Konkurs jest realizowany na Platformie grywalizacyjnej Score Hunter. Zadaniem uczestnika jest zdobycie jak największej liczby punktów w grze, poprzez wykonanie misji i wyzwań stanowiących część Platformy oraz tych, które pojawią się w różnych momentach trwania konkursu.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach życzymy powodzenia i osiągnięcia w grach jak najwyższych wyników.

FOTOGALERIA

Opracowała Monika Dziurda