Akcja "Maraton Pisania Listów" Amnesty International

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czwartek 12 grudnia upłynął pod znakiem zawodów sportowych i pierwszej w naszej szkole akcji Amnesty International "Maraton Pisania Listów". Jej celem jest solidarne przeciwstawianie się łamaniu praw człowieka na całym świecie. W tym roku Amnesty wybrała dziesięć takich przypadków, z czego nasi wolontariusze wybrali pięć.

W holu szkoły stanęły tablice przedstawiające naszych bohaterów: Marinel Sumook Ubaldo z Filipin, Magai Matiop Ngonga z Sudanu Południowego, młodzież z Grassy Narrows w Kanadzie, Yasaman Aryani z Iranu oraz Sarę Mardini i Seana Bindera z Grecji. Każda z tych osób reprezentuje inny problem współczesnego świata, potrzebuje wsparcia.

Podczas całodziennej akcji, w której zorganizowanie zaangażowali się uczniowie klas II b LO, III b LO oraz III j T pod opieką p. Macieja Brodackiego i p. Izabeli Mazur, powstało 379 listów napisanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Zebraliśmy też ponad 200 złotych na wysłanie ich do miejsc docelowych. Wolontariuszom należą się wielkie brawa za sprawne przeprowadzenie akcji.

FOTOGALERIA