Lekcje z ZUS

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 22.11.2019 r. uczennice klasy 1cg III LO wzięły udział w zajęciach, które odbyły się w ramach projektu „Lekcje z ZUS". Prowadził je pan Krzysztof Piskorz, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, pracownik oddziału ZUS w Lublinie.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich. Składa się on z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony", „Co Ci się należy, kiedy płacisz składki", „Renty i emerytury", „E-ZUS, czyli firma pod ręką". Jest to autorski projekt ZUS, który powstał z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Podczas spotkania z uczennicami pan Krzysztof Piskorz w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił takie zagadnienia związane z ZUS jak:

➢ historia powstania ubezpieczeń społecznych,

➢ zadania ZUS,

➢ ZUS a FUS,

➢ rodzaje ubezpieczeń społecznych,

➢ emerytura.

Prowadzący zajęcia przekazał młodzieży gadżety, grę planszową „Specjalista ZUS” oraz materiały dla ucznia pt. „Lekcje z ZUS", które na pewno pomogą w przygotowaniu się do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2019/2020.

FOTOGALERIA

Opracowała: Monika Dziurda