Wycieczka do Rezerwatu Przyrody „Marynopole”

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W drugiej połowie października 2019 roku pod kierownictwem p. Marka Soleckiego odbyły się dwie programowe wycieczki przyrodnicze do Rezerwatu Przyrody „Marynopole”.

W pierwszej z nich 22 października uczestniczyli uczniowie klas 3 „b” L.O. oraz 3 „c” L.O. pod opieką swoich wychowawców – p. Teresy Toporowskiej oraz p. Moniki Gozdalskiej. Dwa dni później były to dwie klasy SMS: 3 „e” oraz 1 „e” pod opieką p. Anny Kaźmierak i p. Mirosławy Ruseckiej.

Po ścieżce edukacyjnej rezerwatu oprowadzał nas p. Kamil Tuszyński - podleśniczy z Nadleśnictwa Gościeradów, który fachowo przekazywał młodzieży niezbędne informacje o funkcjonowaniu sieci zależności ekologicznych rezerwatu. Pomocne okazały się tu również rozstawione na trasie ścieżki kolorowe tablice edukacyjne pokazujące lokalną florę i faunę. Zwiedziliśmy również szkółkę leśną, z której pozyskuje się tysiące sadzonek różnych gatunków drzew.

Na zakończenie udanego wyjazdu zatrzymaliśmy się w zadaszonej części rekreacyjnej obiektu Nadleśnictwa w Marynopolu, gdzie upiekliśmy na grillu smakowite kiełbaski.

FOTOGALERIA

Opracowanie tekstu i zdjęcia: Marek Solecki