Wycieczka przyrodnicza - Wolski Bór

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 11 września 2019 roku klasy II i T i IV c T wraz z opiekunami p. E. Mariańską, p. E Bernacką i p. B. Pisiakiem były na wycieczce przyrodniczej w Wolskim Borze w Bęczynie. Wycieczka zorganizowana była przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku w ramach projektu: „Atrakcje turystyczne w Powiecie Kraśnickim”.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z miejscami atrakcyjnymi pod względem przyrodniczym w powiecie kraśnickim, zachęcenie młodzieży do uprawiania turystyki, jak również integracja zespołu klasowego.

Wolski Bór jest miejscem wyjątkowym, gdzie można odpocząć, zrelaksować się na łonie przyrody, posłuchać odgłosów natury i znaleźć czas na rozmyślania.

Uczniowie mieli możliwość przespacerowania się i obejrzenia roślinności. Podczas spaceru po lesie towarzyszył młodzieży leśniczy Maciej Kotuła, który przekazał młodzieży wiele ciekawych informacji dotyczących drzewostanu i zwierząt zamieszkujących te tereny.

Leśniczy przypomniał również młodzieży jak ważna jest ochrona lasu, na czym polega wycinka lasu, jak sadzi się nowy las i omówił ciekawe miejsca , rezerwaty warte zobaczenia. Przez Wolski Bór prowadzi ścieżka rowerowa do Kluczkowic i Kazimierza Dolnego.

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Zachęcamy do zwiedzania miejsc atrakcyjnych przyrodniczo w naszym powiecie.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie projektu na terenie szkoły to p. E. Mariańska i E. Bernacka.

FOTOGALERIA

Opracowanie E. Bernacka