II. POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Konkurs, który w tym roku odbył się po raz drugi, ma na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, przybliżanie im twórczości współczesnych pisarzy polskich i obcych i doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji dzieła literackiego oraz jego filmowej ekranizacji. Przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kraśnickiego.

Pierwszy, szkolny etap konkursu, do którego przystąpiło 10 uczniów ZS nr 1, 11 uczniów ZS nr 2 oraz 2 uczniów ZS nr 3, odbył się w macierzystych szkołach uczestników w dniu 27 lutego 2019 r. i polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę o Oldze Tokarczuk, autorce wybranej powieści, problematyce utworu, jego formie, a także o będącym ekranizacją powieści filmie „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland. Jury na podstawie uczniowskich prac zakwalifikowało do finału 12 uczniów.

Na finał konkursu uczestnicy zostali zaproszeni 15 marca 2019 r. do ZS nr 3, organizatora konkursu. Tym razem ich zadanie polegało na napisaniu pracy interpretacyjnej obejmującej dowolnie wybrane problemy poruszane w powieści lub filmie.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 22 maja 2019 r.

Laureatami zostali:

I. miejsce – Kacper Janik z ZS nr 2 w Kraśniku, uczeń p. Elżbiety Koper

II. miejsce – Tomasz Dyguś z ZS nr 2 w Kraśniku, uczeń p. Elżbiety Koper

III. miejsce – Maciej Pielaszkiewicz z ZS nr 1 w Kraśniku, uczeń p. Renaty Staruch

                    oraz Jakub Pietras z ZS nr 2 w Kraśniku, uczeń p. Elżbiety Koper

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz notesy i długopisy, a pozostali uczestnicy konkursu notesy i długopisy. Wręczenie nagród odbyło się w obecności wicedyrektora ZS nr 3 Krzysztofa Ślusarza oraz przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Kraśniku, a także organizatorek konkursu: p. Elżbiety Stępień, p. Anny Wybraniec oraz p. Izabeli Mazur.

Laureatom gratulujemy i liczymy na większe zainteresowanie konkursem wśród naszych uczniów w przyszłym roku. Na życzenie tegorocznych uczestników postaramy się o łatwiejsze wyzwanie ;)

FOTOGALERIA

Opracowanie:Izabela Mazur, zdjęcia: Anna Wybraniec