HAZARD? – Nie. Dziękuję!

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ZS nr 3 wziął udział w ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych skierowanej do uczniów szkół średnich.

Jej celem jest uświadomienie ryzyka, jakie wiąże się chociażby z automatami do gier. Izba Administracji Skarbowej oferuje kompleksowo przygotowane lekcje. Zajęcia prowadzą funkcjonariusze skarbówki. W dniu 25.04.2019r., funkcjonariusze- starszy aspirant Leszek Gawidziel i aspirant Piotr Miłosz przeprowadzili zajęcia o hazardzie dla uczniów technikum ( kl. 2a, 2c, 2i , 2j, 3i, 1d) oraz Branżowej Szkoły  I stopnia – 1c.

Dostrzegając zagrożenie uzależnienia młodzieży od hazardu Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną „HAZARD? Nie, dziękuję!". Celem ich działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. 

Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Dlaczego? Po pierwsze, z uwagi na powszechny dostęp do niego w szczególności ludzi młodych, często niepełnoletnich, traktujących coraz częściej hazard w sieci jako formę rozrywki. Po drugie, osoby niepełnoletnie, jako mniej dojrzałe emocjonalnie, są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynącą z Internetu, w tym hazardu on-line. 

Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się w ciągnąć w hazard! To apel kampanii do osób uczestniczących w nielegalnych grach hazardowych, w tym przez sieć Internet.

 

Opracowanie  pedagog szkolny Beata Mazur-Porębska